Dysfunctional Spell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A forum where you can meet a new dysfunctional family ....Us^^...
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 ultimul inger al intunerikului

Go down 
3 posters
AuthorMessage
yoko mikury
Teacher
yoko mikury


Female Number of posts : 361
Age : 33
Location : Romania,Prahova,Ploiesti.
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 4:28 am

ultimul inger al intunerikului The_la10
Capitolul .1.

In aceasta lume nu exista doar bine ,ci si rau , uneori crezi ca ai scapat de partea intunecata a sufletului tau....

In aceasta zi ploioasa , parca imi aminteste de Londra,cand doar ziua ploua si noaptea era ceata sau invers .
Prima zi de scoala la Liceul Morvill . Un liceu de arte si stinte .
Mama ma ducea la scoala cu masina .....
-Mistik ! Hai, grabestete.
-Da,da!! Vin imediat ...
Trebuia sa imi iau desenele mele cele mai bune ca sa le arat profesorilor , unul dintre ei era profesorul de desen ku care am facut pregatire k sa intru in liceu...... dar nu am ales la ce grupa sa dau, arhitectura sau plastica .
-Haide!
-OK! Vin!
Am plecat ..... in orasul Morvill asa cum era si liceul numit, sunt multe galeri de arta si parcuri .... blocuri erau putine ..... era un oras linistit ....
Dupa un timp , am ajuns la la liceu .....
-Am ajuns! Liceul Morvill !! Haide! Voi veni cu tine!
-Ok!
Am mers la director sa imi zica la ce grupa mai era liber ......la arhitectura sau la plastica ...
-Domnisoara vei fi la grupa de ....... la un moment , credeam ca o sa merg la arhitectura ...la grupa de plastica , tu iti vei alege la ce clasa vei fi.
-Va multumesc !!
-Te va duce secretara mea la clasele de plastica .
Eram foarte fericita ....
Am ajuns la cele 10 clase de plastica .
-Aici trebuie sa iti alegi clasa .... pe care o vrei ^w^ ...
WoW! Erau foarte multe ...... dar de la 1 pana la 9 nu erau deloc fascinate .... am mers si la ultima ...calsa 10 , clasa de textile "negre", adica de moda , dar cu materiale inchise la culoare .
-O aleg pe aceasta ! inauntru era o singura persoana, un baiat, de varsta mea, acesta lucra la o bluza , imprimeurile erau frumoase.
Secretara se uita la mine speriata ..... sa apropriat de urechea mea si mia spus " Ai grija ca acest elev este periculos ... "
-De ce ?
-Vin-o putin afara!
-Ok!
Am mers pe hol:
-Toti cred ca este jumatate "inger" si jumatate vampir . De aceea iti spun ca e periculos.
Am fost speriata putin cand a zis ca este vampir ...... pentru ca in copilaria mea , intr-o zi , era pe puctul de a fi lovita de un camion , dar o persoana misterioasa mi-a salvat viata ...... am putut sa vad jumatate din corpul ...... avea aripi de inger , fata ii era palida si ochii rosi , parul era negru , dar prin intuneric ii stralucea... oare el era ....semana la ceste parti doar apipile lipseau .....




Josh( tipul vampir)
ultimul inger al intunerikului Twelve10
Mistik( fata)
ultimul inger al intunerikului A_spil10
Back to top Go down
Blauen Rosen
Admin
Blauen Rosen


Female Number of posts : 1108
Age : 30
Location : Inside your dysfunctional family.....
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 8:15 am

Oh.jesus....i love it...I can't wait to see what comes next...i mean...e geniala^^....
Back to top Go down
https://dysfunctionalspell.1talk.net
Soubi
Matering the peace
Soubi


Number of posts : 746
Location : in your dark heart
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 9:04 am

Amore imi place la nebunie fic-ul tau dar trebuie sa ai grija la fel in care te exprimi:mai multe metafore,comparatii si chestii dinastea.Descrierea trebuie si ea mai multa.In rest totul e ok...sa mai postezi ca m-ai facut curios.
Back to top Go down
yoko mikury
Teacher
yoko mikury


Female Number of posts : 361
Age : 33
Location : Romania,Prahova,Ploiesti.
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 11:53 pm

Capitolul .2.

Am intrat din nou in clasa si m-am asezat langa el .
Acesta incepuse sa ma studieze ca alti tipi si si-a luat o foaie cu un creon si a inceput sa deseneze , dupa un timp a terminat desenul si mi-a zis :
-Uite-ti rochia.O s-o fac maine sa vad cum o sa-ti stea ... Stiu ca sunt cam direct ..... daca te intrebi de ce iti fac rochia e pentru ca esti frumoasa ca rarul trandafir albastru....
Am ramas fara cuvinte , obraji mei erau ca bujori cand a zis asta , am remarcat ca el nu isi tine sentimentele ci le arata si celor din jur ce il apasa pe inima ....
-Sincer ...... iti multumesc! i-am zis eu cu un zambet ......
El se inrosi la obraji , dar privirea se scimbase , ochi au luat culoarea de rosu ca sangele , canini devenisera mult mai mari .....chiar si asa , era dragut .....
-Deci... vrei sa te imbraci cu rochia care urmeaza sa o fac?
-Da!
Era fericit .... dar... dar ce face ?.... Se apropria de mine si .....m-a sarutat..
ultimul inger al intunerikului Kiss_b10
Simteam ca totul .... va fii o poveste de dragoste intre un inger-vampir si o fata umana.




e cam scurt dar al 3-lea capitol o sa fie mai lung Razz Very Happy
Back to top Go down
Soubi
Matering the peace
Soubi


Number of posts : 746
Location : in your dark heart
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 6:33 am

Amore ai grija ce faci cu baiatu...nu uita de mine.Cam scurt intradevar si te cam grabesti.Sa mai postezi.
Back to top Go down
yoko mikury
Teacher
yoko mikury


Female Number of posts : 361
Age : 33
Location : Romania,Prahova,Ploiesti.
Registration date : 2008-11-05

ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 6:54 am

sa sti ca e o alta fata ........ iar eu nu te parasesc...... sou-kun!! :*
Back to top Go down
Sponsored content





ultimul inger al intunerikului Empty
PostSubject: Re: ultimul inger al intunerikului   ultimul inger al intunerikului Icon_minitime

Back to top Go down
 
ultimul inger al intunerikului
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dysfunctional Spell :: Rpg fan :: Fan fic-
Jump to: