Dysfunctional Spell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A forum where you can meet a new dysfunctional family ....Us^^...
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Slayers fic

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Lina Inverse
Upperclass-man
Lina Inverse


Female Number of posts : 83
Registration date : 2008-11-09

Slayers fic Empty
PostSubject: Slayers fic   Slayers fic Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 1:27 am

M-am gandit sa pun si eu un fic de al meu,nu e cine stie ce..mai ales ca e si primul meu fic..mai am mult si poate le voi pune si pe acelea.

Capitolul 1-disparitia lui Gourry

In capitala magiei albe,Seyruun razele soarelui isi faceau aparitia incetul cu incetul prezincand o nou zi frumoasa.
In castel,printesa Amelia doar ce se sculase.Dupa ce se da jos din pat,merge la geam si il deschide tragand aer adanc in piept.Isi pune repede hainele pe ea si merge in sala tronului unde il zareste pe tatal sau,printul Phil
-Buna dimineata Tata ! Spune printesa foarte vesela
-A..fica mea cea draga,te-ai trezit ! Ai dormit bine?
-Nu chiar..am avut niste cosmaruri in care Lina se lupta cu un demon...
-Apropo de Lina...am primit o scrisoare de la ea pentru tine.Printul Phil se ridica de pe scaunul lui din aur dar atata de comod,pe o masa se afla intradevar o scrisoare,o lua in mana apoi o inmana Ameliei.Fata se aseza si ea pe un scaun si indata incepu sa citeasca scrisoarea de la Lina
"Draga Amelia

Imi pare rau sa te anunt ca s-a intamplat ceva cu Gourry...eram intr-un han cu el mancand,deodata am inceput sa ma iau la harta cu un hot.In acest timp nu l-am observat pe Gourry si el a disparut.L-am cautat doua zile,dar in zadar..nu am dat de el.Te rog ajuta-ma sa-l gasesc,ne intalnim peste doua zile in orasul Miroses.

Cu drag Lina Inverse"

Amelia incremeni toata..scapa si scrisoarea pe jos.
-Nu pot sa cred...tata...Gourry a disparut,maine merg in Miroses sa am intalnesc cu Lina si sa-l gasim.
-Draga mea fica,daca vrei sa iti ajuti prieteni te intaleg..mergi si cauta-l pe acel tanar.
Dupa ce Amelia aflase ca prietenul ei disparuse fara urma se intristase foarte tare.Nu avea nici o idee unde ar fi putut pleca,dar stiindul pe el mai prost cum e se gandi ca nu cumva sa fi cazut in capcana unui hot,demon sau vrajitor rau.
Iata ca ziua trecu foarte repede,intunericul se lasa peste Seyruun.Cu totii mersera la culcare,la fel si Amelia.Noaptea trecu pe nesimtite.imediat ce se facu dimineata Amelia se scula alarmata.
-A..o sa intarzi..Isi lua repede hainele pe ea,isi puse intr-un rucsac ceva bani si cateva sandvisuri.Fata se grabi sa plece,dar cand sa iasa din castel o voce se rasti la ea.
-Unde pleci?
-Sa o ajut pe Lina ,tata..te rog lasa-ma sa plec..
-Dute,dute..zise Phil cu o voce blanda
La auzul acestor cuvinte fata nu mai statu pe ganduri si imediat pleca.Pana in orasul Miroses nu erau deca cinci kilometri de mers,norocul ei ca Phil ii daduse un cal cu care pleca.Nu dura foarte mult aceasta calatorie...Amelia ajunse in oras,isi lasa calul undeva la umbra unui copac apoi pleca in cautarea Linei.
Merse in piata,se gandea ca acolo va da de ea.Intr-un anumit loc lumea se stranse de parca ar fi fost un spectacol gratis.Amelia se duse sa vada mai indeaproape ce se intampla.Cand..o vazu pe Lina certandu-se cu cineva.
-Lina..nu am venit aici sa ne certam !!
-Piticanie hid..dar vrajitoare nu tremina de zis caci indata ce o vazu pe Amelia ii sari in brate uitand de piticania hidoasa care era defapt un copil.Ma bucur sa te vad asa mult...
-Si eu Lina..deci..plecam in cautarea lui Gourry.?
-Da..am deja un indiciu unde ar putea fi...Dar sa mergem la un han,iti povestesc totul acolo
Cele doua plecara din piata,cautara un han unde sa manance si sa discute.
Ajungand ,fetele se asezara la o masa.Lina,ca de obicei isi comanda 10 porti de mancare.
In timp se manca ii si povestea Ameliei unde ar banui ca se afla Gourry..
-Vezi..spuse vrajitoarea lund o gura dintr-o bocata de carne.Asta s-a intamplat..
-Deci crezi ca Gourry se afla in castelul vampirului Cirosis.
-Da..cu siguranta el l-a rapit.Si cred ca trebuie sa ii facem o vizita,dar asta dupa ce ne odihnim.
-Bine atunci,inoptam in noaptea asta la han
Dupa o cina bine meritata cele doua fete mersera in camerele lor.Amelia se culca foarte ingrijorata,cu gandul la ce i s-ar putea intampla prietenului sau.Lina nu se gandea la asta deloc,imediat ce puse capul jos si adormi mormaid ceva despre mancare.


SFARSIT !


Last edited by Lina Inverse on Tue Nov 11, 2008 1:57 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Soubi
Matering the peace
Soubi


Number of posts : 746
Location : in your dark heart
Registration date : 2008-11-05

Slayers fic Empty
PostSubject: Re: Slayers fic   Slayers fic Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 6:35 am

Frumos Lina...chiar mi-a placut.Sa mai postezi ca separe ca ai ceva talent....
Back to top Go down
Lina Inverse
Upperclass-man
Lina Inverse


Female Number of posts : 83
Registration date : 2008-11-09

Slayers fic Empty
PostSubject: Re: Slayers fic   Slayers fic Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 10:52 am

Mersi si o sa mai postez curand.Stiu ca ficu nu prea e asa bun..oricum e primul meu fic si m-am gandit sa-l pun pe acesta..e cred ca de acum un an si ceva..chiar 2 . lol!
Back to top Go down
Sponsored content





Slayers fic Empty
PostSubject: Re: Slayers fic   Slayers fic Icon_minitime

Back to top Go down
 
Slayers fic
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dysfunctional Spell :: Rpg fan :: Fan fic-
Jump to: