Dysfunctional Spell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A forum where you can meet a new dysfunctional family ....Us^^...
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 The Angel from Hell...

Go down 
2 posters
AuthorMessage
_YuMe_
Highschooler
_YuMe_


Female Number of posts : 45
Age : 29
Location : Bucharest
Registration date : 2008-11-12

The Angel from Hell... Empty
PostSubject: The Angel from Hell...   The Angel from Hell... Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 12:08 am

Nota: Cum stiu ca fan-ficurile mele nu sunt citite de obicei,am incercat sa schimb stilul de scris.Sper sa va placa si desigur sa comentati ^^.


Ch. 1: Picaturile de apa sunt de-acum sange...Bine ai venit in Iad...



O alta noapte de cosmar a trecut,iar mainile-i firave se ridica catre tavanul camerei sa caute o urma de speranta,o raza de lumina.Ochii ei aurii,pleoapele-si deschide,vazand realitatea.Mirosul imbaxit de medicamente ii inunda narile,aducandu-si aminte de....
-Neko! Te-ai trezit!
Fata nu stia nici cum o cheama.Stia numai ca "Sulita Destinului" o strapunse.Imigini negre ii bantuie mintea,insa fata angelica a fetei satene ce-i statea in fata o calma.
-Neko,stii cine sunt?
-Mmm...Scuze,dar nu...Ma simt de parca as fi dormit 2 ani,sau cam asa ceva.spuse Neko lasandu-se pe spate.
-Sunt Yuki,sora ta!spuse aceasta aproape tipand.
-Sora mea...? Nu imi aduc aminte de tine...Sa fiu sincera nu imi aduc aminte nimic din trecutul meu...
-Ei bine! Ne vom regasi zilele viitoare.Pentru acum adihneste-te.spuse Yuki sarutand-o pe frunte.
Neko,nu mai astepta o invitatie si adormi,in ciuda faptului ca perna parea o piatra,iar patura lasa frigul sa patrunda...
In mintea tinerei aparura scene groaznice.Sabii ce se roteau in jurul ei formand cercuri de foc,si tot restrangandu-se, atingeau pielea lui Neko.Lacrimile incepura sa curga pe obrazul ei rosu ca sangele.Cercuri ce ascundeau semnificatia lor se aratau in fata ei.Erau embleme necunoscute,nu le putea descifra;insa un cod i-a atras atentia:

72 83 8364 *

-Aaa! se trezi Neko tipand.
-Ce s-a intamplat?
Neko se uita speriata la fata ce-i statea langa pat.
-Oh,scuze,nimic Yuki,doar un....un cosmar...
In cele din urma a reusit sa adoarma,insa acele imagini ii aduceau numai teama.Temandu-se pentru ea,stia ca acele imagini aveau o semnfificatie.
Insa ce voiau sa spuna? Ce ....De ce ei?


"Sleep well today,because tommorrow the hell is waiting you"




*Dictionarul T9 din telefonul mobil: "Sa te temi"
Back to top Go down
Blauen Rosen
Admin
Blauen Rosen


Female Number of posts : 1108
Age : 30
Location : Inside your dysfunctional family.....
Registration date : 2008-11-05

The Angel from Hell... Empty
PostSubject: Re: The Angel from Hell...   The Angel from Hell... Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 12:20 pm

very cute Kaoru...very very cute^^...keep that on^^
Back to top Go down
https://dysfunctionalspell.1talk.net
 
The Angel from Hell...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dysfunctional Spell :: Rpg fan :: Fan fic-
Jump to: